Para ile satın alınabilen insanlara dost denmez doğrudur. Peki ücreti ödenerek alınabilecek dost var mı? Dost kazanmak için yapılan maddi manevi fedakarlıkları ücret olarak nitelendirmekten uzakta üç beş kuruşa satın alabileceğimiz dostlarda var hatırlatalım.

Kimi zaman satırları bizi ışığa götüren otoban misaliyken transformance’dan hallice çantaya sığabilecek keyfiyette vesile-i necat.

Ne kadar hızlı olursan ol ceza yemediğin. Yola devam etmek için litresi 5 lira olan kara meşrubat için uyarı vermeyen hatta 100 km hızın üzerine çıktığından ötürü sarfedilecek ekstra enerji maliyetinin cebine kaldığı. Hem cebine tasarruf ihsan edip hem de varacağın yere ulaştıran vesile-i hasen.

Ağzını sonuna kadar açsa bile, naifliğinden olsa gerek söyleyeceklerini usulünce fısıldayan edep, usul, üslup abidesi.

Gariptir ki hediye dahi kabul etmez. Arasına sıkıştırdığımız süslü ayraçlar dahi canını acıtır. Veren el alan elden üstündür kaidesini yoluna yol yaptığındandır herhal verdikçe veren rahib-ur râhe.

Ama susmaz kitaplar. Fısıldar yine susmaz.Zihnin menfezlerinde çalkalandıkça çalkalanır. Sustu zannedersin sen, bilgisayarda arka planda çalışan programlar gibi sessizce işine devam eder. Hunharca CRTL+ALT+DELETE yapıp fütursuzca görevi sonlandırmaya çalışsan da, evine yancı olmuş sevimli yüzsüz arkadaş gibi ayrılmaz oradan.

Bak bırakmayan dostlar, sevgililer de varmış kovsan da gitmeyen ( NOT: internetten al daha ucuza geliyor : D )

Bu yazı  değerli vakitlerimizi bir şeyler öğrenmeden geçirmemek için hazırlanmıştır.

Beraber kendi alanları veya hobi olarak gördükleri alanlarla alakalı içerik üretmek isteyen arkadaşlar varsa aşağıdaki mail adresinden irtibata geçebilir. İstediğiniz bir mitolojik kahraman veya süper kahraman mahlasıyla parasutlusupermen.com’da yazar veya editör olarak yer alabilir. Özgün ve özgür içerikler sağlayabilir ve bu yolda tecrübeler edinebilir.

İçerik Üreten, ürettikçe öğrenen ve bilginin güç olduğuna inanan. Öğrenmenin tadına varmak isteyen bir aile olmak için

parasutlusupermen@gmail.com

Sevgi, saygı, ümitle kalın. Bol öğrenmeli günler…