Amerika Dil Okulları – 2017 Güncel Fiyat Listeleri – Yurtdışı Eğitim

Amerika dil okulları konusu hakkında çok fazla soru sorulduğundan bu gün bu yazıda sizlere Amerika’daki dil okullarından, bu dil okullarına nasıl başvuracağınızdan, nelere dikkat etmeniz gerektiğinden ve okulların fiyatlarından bahsedeceğim. Bonus olarak da sizlerle Amerika dil okulları ve Amerika öğrenci vizesi hakkında detaylı bilgiler içeren bir video paylaşacağım.

Dil Okulu İçin Hangi Eyalete Gitmeliyim?

  • Öncelikle Amerika’da 50 tane eyalet bulunmaktadır ve her eyalet kendine özgü yasalara sahiptir. Bu sebepten her eyalette vereceğiniz vergiler de değişmektedir. Özellikle barınma ve konaklama masrafları, otel fiyatları, ev kiraları eyaletlerden eyaletlere ciddi farklılık gösterir.
  • Örnek vermek gerekirse, Amerika’nın en pahalı eyaletlerinden biri olan Kaliforniya’da 2000 Dolar’a tutabileceğiniz bir evi Orlando’da 1000 Dolar’a başka eyaletlerde belki de daha ucuza bulabilirsiniz. Bu yüzden Amerika’da dil okulu bakarken en başta hangi eyalette okumak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Her eyaletin standartları farklı olduğundan kendi standartlarınıza en yakınını seçmek her zaman daha mantıklı olacaktır.

Amerika’daki Dil Okullarına Nasıl Ulaşırım

Amerika’daki dil okullarına ulaşmak çok basit. İlk olarak Türkiye’de sürekli olarak düzenlenen yurtdışı eğitim fuarlarını takip edebilir ve o fuarlara gelen dil okulları, üniversiteler ile direkt iletişime geçebilirsiniz. İkinci ve en sık kullanılan yol ise benim size burada da sunacağım Amerika’daki dil okulları listesinden istediğiniz eyaleti seçip gidebileceğiniz dil okullarının sitelerinden iletişim adreslerine mail atmak olacaktır. Mailinizi İngilizce yazmanız gerekmektedir. Süper bir İngilizce ile değil, kırık dökük bir dille tabiri caizse tarzanca ile yazmanızda hiçbir sıkıntı yok zaten dil okulları sizin ingilizcenizin olmadığını biliyor. E-mail’de onların okullarına ilgili olduğunuzu ve neler yapmanız gerektiğini sormanız yeterli. Size kesin dönüş yapacaklardır. Sizin dil okuluna kayıt yaptırıp Amerika’ya gelmeniz için ellerinden geleni yapacaklarına emin olabilirsiniz. Çünkü buradaki okulların da öğrenciye ihtiyacı var ve bizim gibi uluslararası öğrencilere maddi kaynak gözüyle bakıyorlar.

Aşağıya Amerika’daki dil okulları listesini bırakacağım. Oradan istediğiniz eyaletlere göre dil okulunuzu seçebilirsiniz. Okul isimlerini Google üzerinden arattırıp okulların sitelerine ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ben aşağıya eyaletlere göre okulların listelerini ve 2017 güncel fiyatları ekliyorum. Tıklayıp inceleyebilirsiniz.

Amerika’da dil okulları listesi ve fiyatlarına ulaşmak için TIKLAYIN.

Not: Konaklama için seçeceğiniz eyalette alternatif kalacak yeriniz yoksa bile kesinlikle 1 aydan fazla dil okulundan konaklama istemeyin. Böylece geliş fiyatınız ucuzlar. Buraya gelince 1 ay içerisinde zaten dilerseniz kaldığınız yerde devam edebilir, dilerseniz de daha ucuz bir yer bulabilirsiniz.

Amerika Dil Okulları Fiyat Listelerini İndirmek İçin TIKLAYIN

Bonus olarak Amerika öğrenci vizesi almak ile ilgili hazırladığım vidyodan da yaralanabilirsiniz.

 

Summary
Amerika'da öğrencilik - Öğrenci Vizesi Almak - Amerika'da Dil Okulları
Title
Amerika'da öğrencilik - Öğrenci Vizesi Almak - Amerika'da Dil Okulları
Description

Amerika'da öğrenci olmak adına en çok başvurulan ve tercih edilen yollardan bir tanesi Amerika'daki dil okullarıdır. Bu videoda Amerika öğrenci vizesi nasıl alınır, Amerika öğrenci vizesi için gerekli belgeler nelerdir ve Amerika'daki dil okulları ile ilgili içerik yer almaktadır.